Wchodząc do grona Przedsiębiorców właściciel firmy często zadaje sobie pytanie, jak, gdzie i za ile założyć konto firmowe.

Cóż, dziś gdy konkurencja banków jest olbrzymia dość łatwo można znaleźć taką ofertę banku, która zadowoli każdego Przedsiębiorcę. Jeśli mówimy o Jednoosobowej działalności gospodarczej (jdg)  w zasadzie… Problemu nie ma.

Ilość operacji bankowej przy JDG nie jest zbyt duża, najczęściej zawiera przelewy składek ZUS, zapłatę podatku dochodowego i VAT, przelewy zwykłe (np. płatności na rzecz kontrahentów i pracowników), płatności kartą, wypłaty z bankomatów, czasem również wpłaty i wypłaty w oddziale. Konto dla takich przedsiębiorców, przy opłatach 0 złotych oferuje, specjalizująca się w obsłudze firm, Idea Bank.

I choć przy JDG nie ma obowiązku zakładania konta firmowego, to jednak z kilku ważnych powodów warto. Przedsiębiorcy łatwiej będzie przy ewentualnym staraniu się o kredyt (wyciąg z konta firmowego jest cenną informacją dla banków). Dostępu do danych z konta firmowego zażądać może także podczas kontroli urząd skarbowy. Sama kontrola nad rachunkiem firmowym dostarczy Przedsiębiorcy cennych informacji.